3-DNIOWY DARMOWY JADŁOSPIS NA LATO – 3 dni, 1800 kcal, 4 posiłki

Darmowy jadłospis na lato o wartości energetycznej 1800 kcal to przykładowe 3 dni jadłospisu dla osób, które chcą jeść zdrowej, ale jednocześnie nie chcą poświęcać dużo czasu na przygotowywanie posiłków. Posiłki są więc smaczne, zdrowe i proste!

Jadłospis bazuje na zasadach prawidłowego żywienia zgodnie z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia. Znajduje się w nim dużo sezonowych warzyw i owoców, fermentowanych produktów mlecznych, nienasyconych kwasów tłuszczowych w postaci oliwy i orzechów oraz produktów pełnoziarnistych.

Tym przykładowym jadłospisem chcę pokazać, że zdrowa dieta może bazować na podstawowych produktach, które dostaniesz w każdym sklepie, a jednocześnie być smaczna i szybka w przygotowaniu. Ten jadłospis jest dla Ciebie, jeśli:

  • chcesz zacząć swoją przygodę ze zdrową dietą
  • chcesz sprawdzić, czy zdrowa dieta może być smaczna i łatwa w przygotowaniu
  • chcesz sprawdzić, czy mój sposób układania jadłospisów przypadnie Ci do gustu, zanim zdecydujesz się na współpracę ze mną.

Ale uwaga! Pamiętaj, że jest to tylko przykładowy jadłospis! W przypadku nawiązania współpracy każdy jadłospis układam indywidualnie w oparciu o wywiad
zdrowotno-żywieniowy, wyniki badań, tryb życia i preferencje smakowe.

W jadłospisie znajdziesz 4 posiłki dziennie. Możesz dowolnie wymieniać między sobą posiłki. Rozkład energetyczny posiłków jest następujący:

  • śniadanie: 30%
  • II śniadanie: 20%
  • obiad: 30%
  • kolacja: 20%.

Oznacza to, że kolacja i II śniadanie oraz obiad i śniadanie mają zbliżoną kaloryczność. Nie ma więc przeszkód, aby przygotować kolację z podwójnej porcji i zabrać ją na drugi dzień do pudełka! To super oszczędność czasu.

 

Takie podsumowanie jadłospisu możesz wydrukować i powiesić na swojej lodówce! A poniżej jadłospis z dokładnym opisem przygotowania każdego posiłku oraz podaną kalorycznością dań. Do posiłków często dodaje też komentarze w formie wskazówek, gdzie znajdziesz np. możliwości wymiany danego produktu na inny. Dodatkowo, do każdego jadłospisu znajdziesz też dołączoną listę potrzebnych produktów, co znacznie ułatwi Ci robienie zakupów!

 

 

 

 

Jeżeli jesteś ciekawa/y tego, jak wygląda współpraca ze mną zapraszam tutaj. Możesz też do mnie napisać poprzez formularz zgłoszeniowy lub mailowo na endodietetyczka@gmail.com!

 Leave a Reply